افتتاحیه نمایشگاه

افتتاحیه نمایشگاه

نوشته شده در نویسنده 244

زمان: ۲۳ فروردین ۹۸

مکان: پردیس سینما گالری ملت

آیین گشایش نمایشگاه چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژکال روز جمعه ۲۳ فروردین با حضور تقریبا ۳۰۰ بازدیدکننده برگزار شد. آقایان دکتر سید حسن سلطانی ریاست دانشگاه هنر، اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر رضا خدادادی ریاست پردیس فارابی دانشگاه هنر، دکتر رضوان صادق­زاده مدیر گروه نقاشی دانشگاه هنر، دکتر بهنام کامرانی، دکتر جمال عرب­زاده اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر و  خانم فرح اصولی عضو هیئت داوری جشنواره میهمانان ویژه­ی این رویداد بودند.

در ابتدا زینب کلاته دبیر جشنواره ضمن عرض خیر مقدم، شرح مختصری از نحوه­ی شرکت در جشنواره و داوری­ها ارائه داد و سپس در مورد هفته­ی کارگاهی و پژوهشی توضیحاتی داد.

در  ادامه دکتر سلطانی در ارتباط با جشنواره ژکال و اهمیت فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه هنر به سخنرانی پرداخت و در ادامه به بیان اهمیت فعالیت‌های دانشجویی در فضای دانشگاه و ارتباط فضای آکادمیک و فضای حرفه‌ای هنر سخن به میان آورد.

در بخش دوم این مراسم جناب آقای میرمُنگره معاون هنری اداره‌ کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نیز در رابطه با فضای فرهنگی و ارتباط آن با فضای دانشجویی و دانشجویان به سخنرانی پرداخت و به بيان ضرورت تداوم فعالیت‌های دانشجویی در راستای ارتقاء سطح فرهنگی و هنری اشاره کرد.

سپس دکترعرب‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و مشاور جشنواره، ضمن قدردانی از انجمن علمي پژوهش هنر دانشگاه هنر به دلیل حمايت و همکاری با چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژکال خاطرنشان کرد که تداوم و پیشرفت هنر تنها در گرو همکاری و همیاری کارشناسان و هنرمندان امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *